Nordic Walking

Nordic walking – moja pasja


Jestem instruktorem nordic walking od 2012 roku – od tego czasu prowadzę grupę w swojej miejscowości. Spotykamy się regularnie, niezależnie od pogody i pory roku. Po przejściu wspólnie ponad tysiąca kilometrów staliśmy się paczką bliskich sobie i wspierających się ludzi.

Na czym polega fenomen nordic walking? Według mnie na tym, że łączy ludzi, zbliża do siebie, pięknie kształtuje sylwetkę, pobudza nie tylko większość mięśni, ale również kreatywność, wycisza i poprawia nastrój a poza tym jest dostępny zawsze. Wszystko to można osiągnąć w poszanowaniu do swojego ciała i w radosny sposób.

Walczę ze stereotypami – nordic walking jest dla wszystkich – zarówno dla tych, którzy nigdy nie byli typem sportowca (pozwala odkryć w sobie zacięcie sportowe) jak i dla tych, którzy mają doskonałą formę. Podstawą jest to, aby wiedzieć jak prawidłowo chodzić, ale jak okazuje się w praktyce nie jest to takie oczywiste bo tylko około 10% ludzi chodzących w Polsce z kijami uprawia nordic walking prawidłowo.


Warto nadmienić, że nordic walking został wymieniony jako jedna ze stu fińskich innowacji społecznych („100 fińskich innowacji społecznych”. Redakcja: Ilkka Taipale) obok jednoizbowego parlamentu, systemu dziennej opieki nad dziećmi, publicznej przystani do prania, chleba pettu i Świętego Mikołaja. A dlaczego? Sprawdź sam. 

Wszystkie posty dotyczące tego tematu znajdziesz w zakładce: Nordic Walking.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz