piątek, 5 sierpnia 2016

Zdrowe odżywianie - owoce w diecie

slow life blog
Maliny i borówki amerykańskie z ogródka
Miało zacząć się banalnie, czyli od tego, że w tym roku znacznie ograniczyliśmy jedzenia lodów a skończyło się na zdrowym odżywianiu i owocach w diecie. Oczywiście nikogo nie namawiam do tego samego, bo ja sama zrobiłam to… chyba z przekory.


W ostatnich sezonach wyrastają jak grzyby po deszczu lodziarnie z lodami naturalnymi – prawdziwy szał. Jak tu powstrzymać się od degustowania i porównywania? Tu słony karmel, tam marchewka i rabarbar… Letni raj we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie… Nowym Targu (tam to dopiero są lody!)

W tym roku doznałam przesytu a mój mąż dietetyk pokiwał tylko głową (poczuliśmy to samo równolegle) – za cenę około 5 zł można kupić świeże, zupełnie nieprzetworzone, orzeźwiające owoce - naturalne w swojej istocie i doskonałe w prostocie. Ja do tego dodałam informację, że owoce i warzywa są produktami, które powinny królować w naszej diecie (w proporcji ¼ owoców i ¾ warzyw)  – i, owszem, są ważniejsze od wyrobów mącznych i zbożowych.

slow life blog
Trzy różne melony czekają na degustację
W ten sposób powstał pomysł na znaczne ograniczenie lodów (nie mogę napisać: rezygnację z lodów po tym jak podałam przepis na kawę mrożoną z lodami) i delektowaniem się zamiast tego najróżniejszymi, sezonowymi owocami. Nikogo do przyłączenia się do degustacji nie nakłaniam, ale na bieżąco robię owocowe zdjęcia starając się wydobyć ich piękno.

slow life blog
Dzikie jeżyny w ogródku - potrafią tworzyć nieprzebyte chaszcze
slow life blog
Porzeczki zachwycają kolorami
Aronia jest  nie tylko źródłem zdrowych owoców, ale też pięknie przebarwiającym się krzewem, nadającym się na żywopłoty i schronieniem dla ptaków

2 komentarze: